شرایط بیمه آتش سوزی
۹۷/۰۵/۲۰
بیمه خودرو اقساطی با حکمت کارت
۹۷/۰۵/۲۳

بیمه مسئولیت ساختمانی

ویژه افرادی که در کار ساخت و ساز هستند

یکی از پر ریسک ترین فعالیت ها، عملیات ساختمان سازی است که از همان ابتدای شروع کار خطرات گوناگونی کارگران و حتی کارفرماها و افراد ثالث همچون همسایگان را تهدید می کند. معمولا در همه فعالیت های ساختمان سازی حوادث متعددی از قبیل خسارات جانی اتفاق می افتد که شاید جبران هر یک از این خسارات برای هرکدام از کارفرمایان بسیار سخت باشد، مخصوصا اگر خسارت فوت اتفاق بیافتد. برای جبران چنین خساراتی داشتن بیمه نامه های مرتبط با فعالیت های ساختمانی از الزامات کار هر سازه ای می باشد. با ما همراه باشید که برخی از مزایای بیمه های ساختمان سازی را بررسی کنیم.

۳ بیمه نامه مهم در عملیات ساختمان سازی

بیمه مسئولیت ساختمان در قبال کارکنان
بیمه مسئولیت ساختمان در قبال اشخاص ثالث
بیمه تمام خطر پیمانکاران

 

برای سفارش این محصول کلیک کنید

 

معرفی بیمه مسئولیت ساختمان در قبال کارکنان

در جریان عملیات ساختمانی، از همان ابتدای فعالیت های تخریب، خاکبرداری، گودبرداری، پی کنی و مراحل احداث بناهای جدید همه خسارات جانی و مالی باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. با داشتن بیمه مسئولیت ساختمان همه اشخاص حقیقی و یا حقوقی که در جریان انجام امور ساختمانی  در محل مورد  بیمه فعالیت دارند تحت پوشش قرار می گیرند. در این بیمه نامه علاوه بر کارگران ساختمانی ، کارفرما، مهندسین ناظر ،پیمانکاران فرعی و … همه تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
هر پروژه ساختمانی با توجه به ریسک ها و خطراتی که برای کارکنان و کارگران دارد نیازمند بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی است که این بیمه نامه از سوی مقامات قانونی اجباری گردیده است. از منظر دیگر همانقدر که یک پروژه ساختمانی می تواند برای کارگران خود حادثه ساز باشد برای اشخاص ثالث که در اجرای پروژه دخالتی هم ندارند می تواند حادثه ساز باشد که برای جبران خسارت های وارده به اشخاص ثالث از سوی پروژه، چه مالی و چه جانی ، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث پیشنهاد می گردد.

پوشش های بیمه مسئولیت  کارفرما در قبال کارکنان
-پوشش فوت
-پوشش نقص عضو
-تعدد دیات
-ماموریت‌های خارج از کارگاه
-اماکن وابسته به کارگاه
-مجریان مرتبط با عملیات ساختمان
-حوادث نقلیه موتوری به طور کامل
-مسئولیت پیمانکاران فرعی
-مسئولیت مهندسین ناظر یا مشاوران پروژه
-پرداخت خسارت بدون رای دادگاه
-پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه
-مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای هر کارگر
-برای خود شخص کارفرما. پیمانکار و …
-خسارت جانی اشخاص ثالث
-مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۱ سال
-مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۲ سال
-مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۳ سال
-پرداخت غرامت روزانه کارگران
-صدمات جسمی کارکنان بر اثر حوادث نامرتبط به فعالیت بیمه‌شده

 

معرفی بیمه مسئولیت ساختمان در قبال اشخاص ثالث

در زمان انجام همه عملیات ساختمانی، ممکن است که خسارات مالی و صدمات جسمانی به اشخاص ثالث  که در فعالیت ساختمان سازی هیچ دخالتی ندارند وارد آید که ناشی از یکی از عملیات تخریب، گودبرداری، نصب اسکلت و سایر کارهای عمرانی باشد. با داشتن این بیمه نامه، مسئولیت کارفرما و سایر عملیات اجرایی را به همه افراد اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می دهد ممکن است این فرد ثالث همسایه پروژه بوده و یا ماشینی باشد که کنار خیابان پارک کرده و دچار خسارت شده است.  برای داشتن این پوشش باید از همان ابتدای آغاز تخریب و گودبرداری تا انتهای عملیات ساختمانی اقدامات لازم در جهت خرید این بیمه نامه باید انجام شود.

پوشش های بیمه ساختمان در قبال اشخاص ثالث
-فوت
-نقص عضو
-هزینه های پزشکی
-خسارات مالی
-نشت و ترک خوردگی ساختمان های مجاور در اثر تخریب و گودبرداری ساختمان مورد احداث
-ریزش ساختمانهای مجاور در اثر گودبرداری
-خسارات مالی وارد به اثاثیه و تأسیسات ساختمانهای مجاور در اثر ریزش
-خسارات به خیابان و پیاده رو و اموال عمومی از جمله فضای سبز
-خسارات وارد به تأسیسات تحت الارضی شامل خطوط انتقال آب گاز و تلفن
-خسارات وارد به خودروهای عبوری و یا پارک شده در محیط اطراف پروژه در اثر پرتاب مصالح ساختمانی
-خسارات جانی شامل فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی همسایگان (ساکنین ساختمانهای مجاور)
خسارات جانی برای عابرین در اثر سقوط و پرتاپ مصالح ساختمانی
خسارات جانی افراد ثالث که وارد محوطه ساختمان مورد بیمه می گردند
-خسارات ناشی از دپو مصالح در خیابان و پیاده رو
اگر چنانچه هر کدام از خسارات فوق اتفاق بیافتد بر اساس سقف تعهدات بیمه نامه و شرایط بیمه نامه جبران خسارت از طرف شرکت بیمه انجام می شود.

 

بیمه تمام خطر پیمانکاران
معمولا برای پروژه هایی که وسعت پروژه بسیار بالا می باشد، بیمه تمام خطر پیمانکاران برای داشتن ایمنی بیشتر باید انجام شود. با داشتن این بیمه نامه همه خسارات فیزیکی که ممکن است در زمان اجرای عملیات نصب، مونتاژ یا دمونتاژ انواع ماشین آلات و تجهیزات و نیز نصب هر سازه با اسکلت فلزی حتی در کارگاه های کوچک و بزرگ و … را تحت پوشش قرار می دهد. پوشش این بیمه نامه از زمان شروع عملیات نصب آغاز شده و در ادامه شامل دوره آزمایش و حتی به درخواست بیمه گذار برای دوره تحویل موقت ( دوره نگهداری یا تضمین) نیز شامل می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن پوشش بالاتر برای ماشین آلاتی که در پروژه مورد استفاده قرار می گیرد می توان از بیمه ماشین آلات استفاده کنید.
نکته مهم این که در پوشش بیمه تمام خطر پیمانکاران ، پوشش فقط برای تاورکرین انجام می شود و برای سایر ماشین آلات باید از بیمه ماشین آلات استفاده کنید.

اما نکته مهم و حایز اهمیت در انتخاب بیمه نامه که در ابتدا عنوان شد بسته به ابعاد پروژه ،در پروژه های بزرگ مسکونی تجاری اداری بهینه است از ابتدا از بیمه تمام خطر پیمانکاران استفاده گردد این بیمه نامه یک بیمه نامه کامل می باشد که در خود بیمه ثالث ساختمانی ،بیمه ماشین آلات و مبلغ قرارداد پیمان، تاسیسات و تجهیزات ساختمانی ، برداشت ضایعات و حوادث طبیعی  و .. را پوشش می دهد.

 

خرید بیمه مسئولیت و مهندسی
برای خرید بیمه مسئولیت و بیمه مهندسی برای انجام هر پروژه ساختمانی ، حتما باید فرم پیشنهاد هر یک از بیمه نامه ها توسط بیمه گذاران تکمیل شده و همه پوشش های درخواستی بیمه گذار به صورت کامل مشخص شده و به تایید وی برسد. شما می توانید برای دریافت مشاوره و دریافت نرخ با ما تماس گرفته و فرم سفارش آنلاین را تکمیل و ارسال نمایید

بیمه ایران، نمایندگی فروغی نیا

 

4 ديدگاه

  1. سلام وقت بخیر ، من پارسال هنگام دریافت پروانه ساخت ، بیمه تامین اجتماعی گرفته ام ،ضمنا از بیمه آسیا هم بیمه گرفته ام ، اکنون بعد از یکسال چون بیمه تامین اجتماعی منقضی می‌گردد، تامین اجتماعی برای بیمه مجدد ، نامه از شهرداری را الزامی می داند. از طرفی شهرداری هم شرط نامه را عدم خلاف می‌داند. اگر از سایر بیمه ها ، بیمه نامه بگیرم آیا اخذ بیمه از تامین اجتماعی هم الزامی است

  2. ناشناس گفت:

    سلام خسته شدم دیگه بیمه من ۳ملیون بوده شده ۶۰ ملیون کارگرم با ۳ بچه کوچیک هر وقت رفتم میگنه نامش نیومده چکار کنم من فقط یک سال تازه پول شهرداری و مهندسان دادم من دو تا اتاق داخل میخوام کمکم کنید

  3. ناشناس گفت:

    سلام مطالب بسیار عالی بود تشکر خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *